PENALTOVÝ KRÁL 2020

TJ Sokol Opatovice pořádala čtvrtý ročník turnaje v kopání pokutových kopů „Penaltový král“. Osmdesát soutěžících střílelo na branku celé odpoledne ve snaze získat hlavní výhru, která činila rovných 10000 Kč. Sjeli se šutéři z blízkého okolí, ale i z daleka. Přijeli střelci z Ostavy, Olomouce, Vratimova, Rožnova a jiných vzdálených míst.

Soutěžilo se systémem „nedáš – vypadneš“ s jednou milostí.

Někteří střelci u jednotlivých kopů přemýšleli a sázeli na jistotu, jiní vsadili na razanci. Hlavní překážkou v jejich snaze jim bylo šest brankářů. I ti měli svou soutěž, která je také motivovala k co nejlepším výkonům. Soutěže se zúčastnily také ženy a dlužno podotknout, že si nevedly špatně. Spousta kvalitních střelců seděla již na tribuně a ony v soutěži ještě byly. S přibývajícími koly rostla také nervozita kopajících. Penalta s pořadovým číslem 688 rozhodla o vítězi tohoto ročníku.

Stal se jím Jirka Bělík z Horního Újezda.

Za ním se seřadili Radim Adamčík z Malhotic a třetí skončil Petr Vymětalík z Opatovic.

Celkem se kopalo šest set osmdesát osm penalt a z nich brankáři chytili devadesát pět. To je asi každou sedmou. To dokazuje, že střelci byli kvalitní. Nejúspěšnější brankář byl Číhal Tomáš, který chytil dvacet jedna střel. Tři nejlepší střelci obdrželi ceny a vítěz se mohl radovat z obálky ve které se skrývalo 10000Kč.  Divácká kulisa byla výborná i soutěžícím se turnaj líbil.

A tak „Dobrou trefu v příštím ročníku“.