Noroční výšlap – Ondřejník 2023

TJ Sokol Opatovice pořádala v sobotu 39. ročník novoročního výšlapu, kterého se zúčastňují občané naší obce. Kroky opatovských turistů tentokrát vedly na Ondřejník.

Připravený autobus naložil ráno třicet turistů, které vysadil ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Po několika kilometrovém stoupání jsme dorazili na Solárku, kde se tradičně dělá společné foto.

Počasí nám přálo. Svítilo sluníčko, nefoukalo a teplota byla nad nulou. Jenom ten sníh chyběl.

Poté následovala část trasy do Kunčic pod Ondřejníkem. Část výpravy šla po vrstevnici Ondřejníku a druhá se vydala na samotný vrchol, na Skalku. Tam se mohli pokochat krásným výhledem do okolí a sledovat paraglaidisty, kteří zde mají své startovní místo. Dobrá zábava, pohoda a smích doprovázely účastníky tohoto výšlapu po celou cestu. Snad se shodilo i něco z přibraných kil z vánočních svátků. V Kunčicích jsme nasedli do připraveného autobusu a zanedlouho jsme vysedali v Opatovicích.

Věříme, že všichni byli spokojeni, a to je nejdůležitější.