LH24 – 24 hodin na Lysou a zpět

LH24 27. 1. – 28. 1. 2024

Veronika Cibulková – Strnadlová a Honza „Méďa“ Hostaša

Začalo to nevinnou registrací 20. 10. 2023, kdy jsme se s Honzou přihlásili na závod LH24“winter extreme race”. Závod spočívá v tom, že během 24 hodin běžíte/jdete okruh na Lysou horu a zpátky dolů na hotel Sepetná. Jeden okruh má 13,2 km a 850 m převýšení. Závodu se celkem zúčastnilo 800 závodníků.

Závod se uskutečnil v sobotu 27. 1. 2024 v 10 hodin. Ještě před samotným závodem jsme si s Honzou zavezli věci na hotel Sepetná, kde měl každý závodník vyhrazený prostor 1x2m na své zázemí pro případný odpočinek. Poté jsem se vrátili zpět do Ostravice k pile, kde proběhl start.

V 10 hodin vystřelila startovní pistole a my jsme se vydali vzhůru na první okruh, směr Lysá hora. Měli jsme za sebou prvních 15 minut a nastal první problém “Méďa” (Honza) má puchýř na patě “ No, joo, nové boty”. Nevadí, zastavili jsme a puchýř jsme zalepili. Méďa se hecnul a fičíme dál.

Společně jsme došli na vrchol Lysé hory, kde jsme se vyfotili (selfie/fotografie) podotýkám ještě s úsměvem. A poté se naše cesty rozdělily. Honza má vražednější tempo než já, takže jsme si popřáli mnoho sil do závodu a určitě se ještě během závodu někde na trati potkáme.

Během závodu jsme měli možnost občerstvení v hotelu Sepetná, kde byl bohatý výběr jídla. Asi bych vypíchla lívance, které byly tak neskutečně nadýchané a vynikající. Byly to nejlepší lívance, které jsme kdy jedli. Takže jsme měli aspoň motivaci být rychleji dole, abychom si je mohli dát😃.

Počasí během závodu bylo docela obstojné, i když docela foukalo a chumelilo, ale věřte, že jsme to během závodu ani moc nevnímali. Cesta byla místy zledovatělá, takže nesmeky nebo boty s hroty byly nedílnou součástí našeho vybavení.

Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek a dobrá zkušenost. Honzovi už běží v hlavě myšlenka zkusit závod znovu a posunout své limity (třeba i bez puchýřů 😃).

Honza Hostaša v kategorii jednotlivci 18-35 let, zvládl 8 okruhů za celkový čas 19 hodin a 26 minut. V kategorii se umístil na 13. místě a v celkovém pořadí byl 43.

Veronika Cibulková (Strnadlová) 😀 v kategorii jednotlivci 18-35 let, zvládla 6 okruhů za celkový čas 19 hodin a 53 minut. V kategorii se umístila na 13. místě a celkovém pořadí byla 167.

Velká gratulace.