PROHRA S TROUBKAMA

V tomto kole jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Troubek.
Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším týmem, napadali jsme soupeře hluboko na jeho půli a dostali ho pod tlak, který vyústil v 10. minutě v gól Davida Šiguta na 1:0. Po rozehrávce Troubek to netrvalo dlouho a v následující 13. minutě jsme z další šance upravili výsledek na 2:0 – opět Davidem Šigutem. Vše vypadalo na jasný zápas s velkým skórem pro nás. Bohužel hned v 18. minutě vystihl hráč Troubek Aleš Caletka chybnou rozehrávku domácího gólmana a snížil pohotově stav na 2:1. Další šok přišel ihned po naší rozehrávce, kdy vlivem nesoustředěnosti z obdrženého prvního gólu jsme naprosto přestali hrát a již v 19. minutě Jiří Skopal srovnal výsledek na 2:2. V tuto chvíli byla hra na hřišti velmi neurovnaná, ale povedlo se nám opět dostat Troubky pod tlak a svým třetím gólem David Šigut ve 24. minutě vrátil vedení na stranu Opatovic – 3:2 Další akce a šance do poločasu již změnu výsledku nepřinesly.
Po přestávce jsme byli jasně lepším týmem, který udával tempo hry a čekalo se pouze na gól, který by rozhodl o zbytku zápasu. Soupeř z Troubek se již soustředil pouze na nákopy na 3 útočníky, kteří se nevraceli a po každém odkopu zaměstnávali obranu Opatovic. A jelikož z žádné naší šance rozhodující gól nepadl, udržovali jsme soupeře z Troubek v naději, že by mohl z ojedinělých útoků stav srovnat. A tato obava se vyplnila v 72. minutě, kdy stav na 3:3 srovnal Zdeněk Polepil. Zbylých 20 minut bylo ve znamení stabilního tlaku na branku Troubek. V naději na výsledek držel soupeře hostující gólman, který předvedl několik povedených zákroků, jako například proti povedené střele domácího Tomáše Klvani. A když v 90. minutě byl domácí Tomáš Klvaňa faulován v penaltovém území Troubek, postavil se k rozhodující penaltě Pavel Klvaňa. Ke zděšení domácích fanoušků se gólman Troubek zaskvěl perfektním zákrokem a tvrdou střelu z penaltového bodu vyrazil na roh. V základní době tudíž byl zápas ukončen za nerozhodného stavu 3:3 a došlo na penalty, které rozhodly o tom, že bod navíc si odvezl soupeř z Troubek. Bohužel i takto se dá ztratit vítězně se vyvíjející zápas.