NOVOROČNÍ VÝŠLAP 2022 – RADHOŠŤ

První sobotu v lednu pořádá TJ Sokol novoroční výšlapy. Letos to byl 38. ročník turistické akce, které se zúčastňují občané naší obce. Po loňské, pouze symbolické akci ovlivněné Covidem, se výšlap tentokrát povedl. Kroky opatovských turistů vedly kroky na bájnou horu Radhošť.

Připravený autobus naložil ráno přes čtyřicet turistů a jednoho psa, které vysadil na Pustevnách.

Z Pusteven se šlo k soše boha Radegasta, kde se tradičně dělá společné foto.

Počasí nám přálo. Nesvítilo sice sluníčko, ale i když bylo pod mrakem, tak moc nefoukalo a teplota byla kousek pod nulou. Poté následovala část trasy k vrcholku bájného Radhoště. Tady byla také přestávka na občerstvení. Poté následoval sestup do Rožnova. Dobrá zábava, pohoda a smích, doprovázel účastníky tohoto výšlapu po celou cestu. Snad se shodilo i něco z přibraných kil z vánočních svátků.

Věříme, že všichni byli spokojeni a to je nejdůležitější.

V Rožnově jsme nasedli do připraveného autobus a zanedlouho jsme vysedali v Opatovicích.