Opatovice vs Klenovice 4 : 1

V 17. kole na naše hřiště zavítal soupeř z Klenovic. A ač jsme zápas na podzim v Klenovicích vyhráli rozdílem 4:1, musím uznat, že Klenovice patřily herně k lepším soupeřům v soutěži.

Od 1. minuty zápasu hosté hráli aktivní fotbal s chutí okamžitě po ztrátě napadat naše hráče. Jejich snaha také vyvrcholila již v 6. minutě gólem Vacka, který otevřel skóre na 0:1 nádhernou střelou z voleje z poza šestnáctky. Soupeř se z vedení dlouho neradoval a hned v 7. minutě srovnal na 1:1 domácí Tomáš Klvaňa, který zakončil do sítě hostů své samostatné sólo, po zdařilé průnikové nahrávce Martina Kurfürsta. Od této chvíle se hra přelévala na obě strany bez větší šance a většina hry se odehrávala od šestnáctky po šestnáctku. Za zmínku stojí sporný moment, kdy byl David Šigut stažen před šestnáctkou soupeře v již samostatném nájezdu, avšak rozhodčí bránícího hráče červené karty ušetřil. Ani tato situace nás nevyvedla z aktivní hry a v 30. minutě se nadvakrát dorážkou prosadil právě David Šigut a upravil skóre na 2:1 pro Opatovice. Několikrát na domácí straně zahrozili i hosté, avšak výborně chytající Dominik Smutný, doplněný zodpovědně hrající obranou řadou jim nedali šanci k radosti z vyrovnávajícího gólu. A když už to vypadalo na odchod do kabin za stavu 2:1 pro Opatovice, vytvořil v 45. minutě hostující obránce fatální hrubku při rozehrávce. Na 3:1 zvýšil důrazně napadající Martin Kurfürst po samostatné akci, kdy obešel i gólmana hostů. Tímto také uzavřel rozhodčí účet za prvním poločasem.

O přestávce jsme v kabině rozebrali systém zakládání útoku hostujícího soupeře, který nám dělal v útočné fázi velké problémy. Po změně stran se hosté z Klenovic opět prezentovali aktivním fotbalem směrem dopředu, avšak změna v systému bránění již nedovolovala útočníkům se dostávat do větších šancí. Vše končilo většinou na střelách ze střední vzdálenosti, se kterými si stejně jako s centry do šestnáctky bez problému poradil náš brankář Dominik Smutný. A jelikož ani na druhé straně jsme nebyli schopni dotlačit míč do brány, zůstal stav až do 65. minuty stejný. Další změnu v tomto čase zařídil po úniku po levé straně Tomáš Klvaňa, jehož křížnou střelu si obránci Klenovic srazili za záda gólmana a skóre se upravilo na 4:1 pro domácí. Od této chvíle se zápas trochu přiostřil, ale již se jen víceméně dohrával. Klenovice se dále pokoušely o korekci výsledku, ale bez větší šance. A jelikož ani hráči Opatovic nedokázali využít některou z dalších chyb v obranné fázi Klenovic, skončil zápas výsledkem 4:1 pro domácí.

Radost z vítězství nám může jen kazit fakt, že někteří hráči soupeře se během zápasu a po něm spíše než na svou hru a chyby, které vytvářeli jeho obránci, soustředili na komentáře směrem k rozhodčím a k nám. I tak děkuji hráčům z Klenovic za jejich předvedený bojovný výkon, kterým mě opět přesvědčili, že patří mezi týmy, které chtějí hrát fotbal a ne jen nakopávanou.