ESO 2022

Ani na sklonku roku, po skončení fotbalové sezony Tělovýchovná Jednota Sokol Opatovice nekončí se svými akcemi. Není jich sice mnoho, ale nějaké se najdou.

Jednou z nich je „Karetní turnaj v mariáši a žolíku ESO“. Tohoto turnaje se může zúčastnit každý. Podmínkou je pouze znalost pravidel jedné, nebo druhé karetní hry. A tak ti, kdo nechtěli trávit večerní čas u televize si přišli zahrát a dobře se pobavit. Turnaj je to už letitý a atmosféra bývá výborná.

Mužská část se utkává v nejoblíbenější hospodské hře mariáši a zbylí hráči v žolíku.

V občerstvení v areálu TJ Sokol se u stolů se sváděly nelítostné boje o nejlepší umístění.

Toto klání bylo přerušeno pohoštěním, aby hráči nabrali nové síly do závěrečných bojů.

Ve večerních hodinách mohla být vyhlášena tato pořadí.

Turnaj v žolíku

1: Andrýsková Lida

2: Klvaňa Tomáš

3: Kuchařová Jana a Scholasterová Klára

V mariášovém turnaji si to rozdali hráči na čtyři kola, které rozhodly o vítězi letošního klání. Po skončení bojů a sečtení závěrečného finančního efektu, bylo stanoveno toto pořadí.

Mariáš

1: Strnadel Miroslav st.

2: Kuchař Jaroslav

3: Dvořák Petr

Věříme, že pomyslná karbanická žezla jsou na rok v dobrých rukou.

Držitelé by však měli čas do dalšího turnaje trávit dobrým tréningem, protože na příštím klání je nikdo šetřit nebude a na karbanický trůn si bude brousit zuby hodně kvalitních hráčů a hráček.

Karbanu zdar