ŽELÁTOVICE : OPATOVICE 3 : 4

V dalším kole jsme zajížděli na hřiště Želatovic B, soupeře z horní části tabulky. Od začátku zápasu se hrál fotbal v pohledném tempu. Želatovice se ukázaly silnější ve středu hřiště a snažily se o kombinační fotbal. Opatovice využívaly silné a rychlé kraje zálohy, díky kterým přecházely do rychlých brejků. Hra se přelévala mezi šestnáctkami, ale bez vážnějšího ohrožení branek. Většina akcí končila na obranných řadách obou týmů, případně nepřesně centrovanými míči, které nenašly adresáta z řad útočníků. Za zmínku stojí hlavička Davida Šiguta ze vzdálenosti penalty, po přesném centru Petra Strnadla a vynikajícím zákroku domácího gólmana. Na první gól si fanoušci Opatovic počkali do 24. minuty, kdy po překvapivé střele z 25 metru Petr Strnadel propasíroval míč mezi nohami domácího gólmana. I nadále hra pokračovala spíše bez ohrožení branek a hráči Želatovic měli drobnou herní převahu, kterou však nedokázali využít do finální přihrávky. Naopak v 35. minutě využil chyby domácího stopera a propadnutí míče až na malé vápno Želatovic David Šigut a zvýšil náskok Opatovic na 2:0. Dvougólového vedení Opatovicím však vydrželo jen krátkou dobu a již za minutu se měnilo skóre znovu. Po vráceném míči do šestnáctky Opatovic se k míči dostal nebráněný Viktor Král a upravil poločasový výsledek na 2:1. I přes drtivý předpoločasový tlak Želatovic již do přestávky k další korekci výsledku nedošlo a za stavu 2:1 pro Opatovice se odcházelo do kabin.
Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Želatovice měly více ze hry a Opatovice spoléhaly na brejky a průniky po krajích. V 52. minutě využil chyby v domluvě mezi vybíhajícím gólmanem a stoperem Želatovic Tomáš Klvaňa a upravil stav na 3:1. Od této branky měly převahu na hřišti Opatovice a v 62. minutě po rychlém přechodu a přečíslení rozhozené obrany domácích navíc zvýšil vedení na 4:1 Martin Kurfürst. V tu chvíli to vypadalo na poklidné dohrávání zápasu a kontrolu výsledku Opatovicemi. Obrat herního výrazu přišel v 64. minutě z náhodného gólu Želatovic, kdy po nepovedené střele směřující mimo bránu a následné teči hlavou Vojtěcha Koplíka došlo k snížení stavu na 4:2. Po oboustranném prostřídání hráčů došlo k zdramatizování závěru zápasu. V 76. minutě kvůli chybě hostujícího gólmana, který neudržel jednoduchou střelu domácího hráče Martina Bielka. Hráči Želátovic snížením na rozdíl jedné branky ucítili šanci na srovnání výsledku a posledních 14 minut zápasu zatlačili Opatovice na jejich polovinu, z které se hosté dostávali pouze za cenu obraných odkopů, případně samotných průniků osamocených hráčů. Z tohoto závěrečného tlaku však Želatovice vytěžily pouze sérii rohových kopů a pár standardek, s kterými si zodpovědně hrající obrana Opatovic poradila. Díky odmakanému výkonu až do posledních minut jsme si z Želatovic nakonec odvezli 3 body.