PROHRA NA PENALTY V MOŠTĚNICI

V 11. kole jsme zajížděli na hřiště Horní Moštěnice, soupeře ze spodních pater tabulky. Ihned po rozehrávce jsme si vytvořili 2 slibné brankové příležitosti, ze kterých jsme však pouze ohrozili domácí branku. To na druhé straně již ve 2. minutě ihned z prvního útoku domácích padl gól na 1:0. Hráč Adam Podhorný využil úvodní nesoustředěnosti naší obrany a dlouhý aut směřující do malého vápna dokázal po lehké teči usměrnit do naší brány. Z gólu jsme se rychle oklepali a pokračovali v tlaku z prvních minut. Dařilo se nám vytvářet šance a držet soupeře pod tlakem na jeho polovině. Díky průniku Josefa Landy jsme skóre srovnali na 1:1 již ve 12. minutě. Hra dále pokračovala pod naší taktovkou a soupeř nebyl schopen přejít přes polovinu jinak než dlouhými nákopy, které obránci sbírali. Takto probíhala hra až do poločasu, kdy jsme se soustavně tlačili před bránu soupeře a jeho šestnáctku zasypávali centry z obou stran. Domácí jen s vypětím všech sil uhájili poločasový remízový stav.
Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku na domácí polovině, ale hra již nebyla tak urovnaná. Domácí se nesnažili hrát fotbal a pouze nakopávali balóny na naši polovinu, kde se snažili o gól z brejků. A jelikož z našich šancí jsme gól nebyli schopni dát, byl to hráč domácích Marek Suchánek, který z velmi ojedinělé akce utekl v 61. minutě po levé straně našim bránícím hráčům a vrátil vedení na stranu domácích – 2:1. Gól nás vzhledem k hernímu obrazu na hřišti velmi zaskočil. Hrálo se totiž převážně na polovině Horních Moštěnic a fanoušci čekali pouze na moment, kdy strhneme vedení na svoji stranu. Od tohoto gólu jsme ještě více zamkli soupeře na jeho polovině, stáhli obranu pouze na 3 obránce a křečovitě útočili na bránu soupeře. Alespoň částečné uklidnění přineslo hlavičkové srovnání Martina Kurfürsta na 2:2 v 76. minutě po jednom z mnoha rohových kopů. V posledních 15ti minutách jsme měli několik šancí na vstřelení vítězného gólu a vytvořili jsme několik velmi slibných závarů v malém vápně soupeře. Bohužel jsme vždy skončili v šestnáctce na bránících hráčích. Když už se nám míč povedlo propasírovat přes bránící hráče, skončily naše šance na tyčce brány, nebo dobře chytajícím gólmanovi. A jelikož 90 minut hry skončilo nerozhodně 2:2, přišly na řadu penaltové kopy. V penaltách neuspěl Tomáš ani Pavel Klvaňa, a bod navíc si připsali domácí. Opět jsme doplatili na neproměňování šancí v průběhu zápasu a to i proti slabšímu soupeři jakým Horní Moštěnice byla.